Welcome to the new Schneider Electric Community

It's your place to connect with experts and peers, get continuous support, and share knowledge.

• Explore the new navigation for even easier access to your community.
  • Bookmark and use our new, easy-to-remember address (community.se.com).
  • Get ready for more content and an improved experience.

Contact SchneiderCommunity.Support@se.com if you have any questions.

Close
Invite a Co-worker
Send a co-worker an invite to the Exchange portal.Just enter their email address and we’ll connect them to register. After joining, they will belong to the same company.
Send Invite Cancel
84646members
353985posts

M340 ve M221 Ethernet IP Haberleşmesi

Fabrika ve Makina Otomasyonu Çözümleri

Bu forumun amacı endüstriyel tesislere ve makinalara yönelik çözümlerimizle ilgili bilgi ve doküman paylaşımı yapmak ve sorularınızı ilgili uzman ekibimizle buluşturmaktır. EcoStruxure mimarisinin sunmuş olduğu proses ve makina otomasyonu çözümlerini (M241, M262, M340, M580, SCADA, Historian, MES vb.) bu forumda tartışabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Başta Sistem/Makina Entegretörleri ve Son Kullanıcılar olmak üzere, endüstriyel otomasyon alanında faliyet gösteren tüm paydaşları forumun içeriğinden faydalanmaya davet ediyoruz.

Solved
Samed
Ensign
Ensign

M340 ve M221 Ethernet IP Haberleşmesi

Merhabalar ,

M340 PLC im ile M221 PLC imi haberleştirmek Ethernet IP protokolü ile haberleştirmek istiyorum , Schneiderin Youtube üzerinde ki  https://www.youtube.com/watch?v=gom8KaeYbow şu videoyu takip ediyorum adımlar için ,1.28 Dk daki DTM Browser i açarken karşısına gelen Host PC altındaki PLC bendeki Unity proda gözükmüyor  , burada takılıp ilerleyemiyorum , ben ekleme yaptığımda ise kullandığım ethernet modulunu göremiyorum kullandığım ethernet modulü NOE0110 (PLC ise P342020), güncellemeleri yaptım DTM için ama sanırım bir şeyi kaçırdım , bu haberleşmeyi yapabilmek için oradan EDS yi nasıl yükleyebilirim ? İyi Çalışmalar dilerim.   

Dtm Browserin altı boşDtm Browserin altı boş

GüvenliklerGüvenlikler

Unity VersiyonUnity Versiyon

Add DTM dediğimde aldığım hataAdd DTM dediğimde aldığım hata

mm340_m221_baglanti_4.PNG

Tags (1)

Accepted Solutions
sesa500295_brid
Lieutenant JG Lieutenant JG
Lieutenant JG

Re: M340 ve M221 Ethernet IP Haberleşmesi

Merhaba,

Maalesef M340 ve NOE0110 modülü DTM browser ve Ethernet IP'yi desteklememektedir. M340 ile M221'i IO Scanner kullanarak veya Read_Var - Write_Var blokları kullanılarak Modbus TCP ile haberleşebilirsiniz.

DTM browserı minimum BMEP581020 CPU ile  kullanabilirsiniz.

M580 eklediğiniz aşağıdaki gibi DTM browser'a gelecektir.

Sonrasında Ethernet IP veya Modbus Cihazlarınızı ekleyebilirsiniz.

Capture.JPG

İyi çalışmalar,

See Answer In Context

Tags (1)
2 Replies 2
sesa500295_brid
Lieutenant JG Lieutenant JG
Lieutenant JG

Merhaba,

Maalesef M340 ve NOE0110 modülü DTM browser ve Ethernet IP'yi desteklememektedir. M340 ile M221'i IO Scanner kullanarak veya Read_Var - Write_Var blokları kullanılarak Modbus TCP ile haberleşebilirsiniz.

DTM browserı minimum BMEP581020 CPU ile  kullanabilirsiniz.

M580 eklediğiniz aşağıdaki gibi DTM browser'a gelecektir.

Sonrasında Ethernet IP veya Modbus Cihazlarınızı ekleyebilirsiniz.

Capture.JPG

İyi çalışmalar,

Tags (1)
Samed
Ensign
Ensign

Merhabalar ,

Çok teşekkür ederim , İyi çalışmalar.

Tags (1)