Welcome to the new Schneider Electric Community

It's your place to connect with experts and peers, get continuous support, and share knowledge.

• Explore the new navigation for even easier access to your community.
  • Bookmark and use our new, easy-to-remember address (community.se.com).
  • Get ready for more content and an improved experience.

Contact SchneiderCommunity.Support@se.com if you have any questions.

Close
Invite a Co-worker
Send a co-worker an invite to the Exchange portal.Just enter their email address and we’ll connect them to register. After joining, they will belong to the same company.
Send Invite Cancel
84450members
353657posts

HMI içerisindeki yüklü son programı geri çekmemiz mümkün mü?

Fabrika ve Makina Otomasyonu Çözümleri

Bu forumun amacı endüstriyel tesislere ve makinalara yönelik çözümlerimizle ilgili bilgi ve doküman paylaşımı yapmak ve sorularınızı ilgili uzman ekibimizle buluşturmaktır. EcoStruxure mimarisinin sunmuş olduğu proses ve makina otomasyonu çözümlerini (M241, M262, M340, M580, SCADA, Historian, MES vb.) bu forumda tartışabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Başta Sistem/Makina Entegretörleri ve Son Kullanıcılar olmak üzere, endüstriyel otomasyon alanında faliyet gösteren tüm paydaşları forumun içeriğinden faydalanmaya davet ediyoruz.

Solved
BurhanAST
Crewman
Crewman
3
1138

HMI içerisindeki yüklü son programı geri çekmemiz mümkün mü?

Merhaba, 

HMIGXU3512 referans kodlu HMI için Vijeo Designer Basic v1.2'de HMI içindeki programı geri çekmemiz mümkün mü? Mümkünse ise nasıl yapabilirim?

Yeni programı eski programın üzerine kaydettim. Yaptığım revizeleri geri almak için neler yapabileceğim konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

İyi Çalışmalar. 

Tags (1)

Accepted Solutions
ismailozinan
Lt. Commander Lt. Commander
Lt. Commander
2
1125

Re: HMI içerisindeki yüklü son programı geri çekmemiz mümkün mü?

Merhaba, Şayet cihazi önceden programlayan kişi yaptiği programı şifrelememiş ise evet programı aşağıdaki videouyu izleyerek çekebilirsiniz. https://schneider-electric.box.com/s/ii3v0wxyjdw85cstcp966raesqe7qsdq

See Answer In Context

Tags (1)
BurakSirma
Lieutenant Lieutenant
Lieutenant

Merhaba Burhan Bey,

Target > General sekmesinin altında yer alan "Include Editor Project" seçeneğinin seçili olması gerekiyor download edilen projede. Bahsettiğiniz projeyi HMI'a yüklerken bu seçimi yapmadığınız için şu an back-up alamamaktasınız. Buradaki User Application seçeneğinin Main Drive olması HMI hafızasına, Secondary Drive olması SD Card'a, Optional Drive olması ise USB Stick'e uygulamanın yüklenmesi anlamına gelmektedir. Back-up dosyasının nerede oluşturulacağını ise Data Location içerisindeki Data Files seçeneğinden belirliyorsunuz. Default olarak Secondary Drive olarak seçili geliyor. 

Target1.PNG

Screenshot (280).png

Saygılarımla,

Burak SIRMA 

See Answer In Context

Tags (1)
3 Replies 3
ismailozinan
Lt. Commander Lt. Commander
Lt. Commander
2
1126

Merhaba, Şayet cihazi önceden programlayan kişi yaptiği programı şifrelememiş ise evet programı aşağıdaki videouyu izleyerek çekebilirsiniz. https://schneider-electric.box.com/s/ii3v0wxyjdw85cstcp966raesqe7qsdq
Tags (1)
BurhanAST
Crewman
Crewman
1
1078

Merhaba,

Desteğiniz ve ilginiz için öncelikle teşekkürler.

Kendi yapmış olduğum bir program, şifreleme işlemi yapmadım. Programı paylaştığınız videodaki gibi geri çekmeye çalıştım fakat başaramadım. Bir çok kez deneme rağmen hata aldım. Sanırsam yüklemeden önce bir seçeneği aktif etmemiz gerekiyor.

Almış olduğum hatayı paylaşıyorum.

Teşekkürler.

Attachments
Tags (1)
BurakSirma
Lieutenant Lieutenant
Lieutenant

Merhaba Burhan Bey,

Target > General sekmesinin altında yer alan "Include Editor Project" seçeneğinin seçili olması gerekiyor download edilen projede. Bahsettiğiniz projeyi HMI'a yüklerken bu seçimi yapmadığınız için şu an back-up alamamaktasınız. Buradaki User Application seçeneğinin Main Drive olması HMI hafızasına, Secondary Drive olması SD Card'a, Optional Drive olması ise USB Stick'e uygulamanın yüklenmesi anlamına gelmektedir. Back-up dosyasının nerede oluşturulacağını ise Data Location içerisindeki Data Files seçeneğinden belirliyorsunuz. Default olarak Secondary Drive olarak seçili geliyor. 

Target1.PNG

Screenshot (280).png

Saygılarımla,

Burak SIRMA 

Tags (1)